O Akademii

Stowarzyszenie Akademia Sportu Fenomen Leśnica to nowy pomysł kilku osób. Chcemy stworzyć lokalną Akademię Sportu, skupioną głównie na piłce nożnej, której w Leśnicy nie ma! Wszystkie młodzieżowe grupy piłkarskie prowadzące zajęcia w naszym rejonie mają swoje główne siedziby w innym rejonie Wrocławia. Mamy 3 letnie doświadczenie pracy w Leśnicy z inną akademią piłkarską, znamy ten rejon(sam, od urodzenia jestem „Leśniczaninem”). Obecnie uczę wychowania fizycznego w SP 51.

Naszym celem jest zrzeszenie dzieci i młodzieży z Leśnicy i okolic. Chcemy wyróżnić się przede wszystkim jakością i profesjonalizmem. Stawiamy na każde dziecko, nie chcemy tworzyć 30-40 osobowych grup, które prowadzi jeden trener. Planujemy maksymalnie piętnaścioro dzieci w zespole.

 Stworzyliśmy profesjonalny plan szkolenia od 5 do 14 roku życia. To podstawa szkolenia młodych adeptów, a tego też brakuje w klubach. Korzystamy z doświadczeń innych klubów takich jak Zagłębie Lubin, Barcelona, Herta Berlin, Sparta Rotterdam. Jak to możliwe? Uczęszczamy na szkolenia i konferencje dla trenerów piłki nożnej w całej Polsce(w roku 2016 Chorzów i szkolenie z Richardem Grootscholtenem, koordynatorem szkolenia Zagłębia Lubin). Zależy nam na tym, by podstawą kadry trenerskiej był rozwój zawodowy.

Nawiązaliśmy współpracę z zawodnikiem polskiej Ekstraklasy piłkarskiej(który został patronem naszej Akademii), tak by cały czas być na bieżąco z nowinkami piłkarskimi z najwyższej półki. Bardzo liczymy na współpracę z całym osiedlem, tj. CK Zamek, Szkołą Podstawową nr 51, Gimnazjum nr 12, jednostką wojskową oraz Radą Osiedla Leśnica.

Popularne